První dojmy : Tadeevo Storm Age Grey

První dojmy : Tadeevo Storm Age Grey

Datum: 18.05.2017

Tadeevo Storm Age Grey

 

Už delší dobu jsem uvažoval jakou obuv zařadím do svého Barefoot botníku.Důležité bylo, aby obuv splňovala několik požadavků. 

  • prodyšnost

  • dostatek prostoru pro prsty

  • flexibilita

  • nízká váha

 Doposud jsem měl zkušenost s obuví Camper, Vivo Aqua a Leguano Activ.Všechny jsou to skvělé boty, ale každé něco chybí k dokonalosti.Proto jsem se rozhodl pro značku Tadeevo.

Předností je výborná prodyšnost, přitom dostatečně odolná konstrukce.Nízká váha, maximální flexibilita a nulový drop. 

První dojem po obutí je, že mám botu ušitou přímo na míru. Obuv krásně sedí kolem kotníku a výborně kopíruje tvar nohy. Cítím dostatek prostoru pro prsty, nejen na šířku, ale i na výšku.V porovnání s Vivo velká změna, konečně necitím palce, jak tlačí do vrchní části.Obuv je jednoznačne nejlehčí jakou jsem kdy měl na nohou.Co se týče podešve, tak je to pocitově hodně podobné značce Leguano.

 Na první testování jsem vyrazil s dětmi do Ostravské ZOO.Venku bylo krásné letní počasí, tak jsem se obul bez ponožek.Příjemné překvapení je svrchní materiál, přes který jde dobře citit jak je obuv výborně prodyšná.

 Většina cest v ZOO je rovný asfalt, kde nevyniknou výhody této obuvi.Naopak přírodní terén jsem si v této obuvi náramně užil. Cítil jsem každou nerovnost a sebemenší kamínek.Chůze v Tadeevu se maximálně přibližuje chůzi na boso.

 Tato obuv nemá nic co by obsorbovalo energii při došlapu, takže veškerá energie se transformuje do samotného pohybu. Obuv nemá vnitřní stélku,podešev má tloušťku 5mm a tvarem kopíruje lidskou nohu. 

Hlavní výhody Tadeevo

- nulový drop- nízká váha 140 gr
- maximální flexibilita v obou osách
- prodyšnost
- cena

Zpět na archiv aktualit
facebook