Obchodní podmínky

Přečtěte si prosím pozorně naše obchodní podmínky, abychom předešli případným sporům.

Provozovatelem internetového obchodu www.boty-detske.cz


Tereza Komenderová
Ahepjukova 2790/19
Ostrava 702 00
( ! ZDE BALÍČKY NEPOSÍLEJTE, děkujeme. )
TEL: 731 164 251
IČ : 76243761
DIČ : CZ8353225155 - Plátce DPH
Živnostenský list vydaný 2. 4. 2008 v Ostravě


Sídlo firmy a prodejna

Doručovací adresa pro zasílání reklamací a odstoupení od smlouvy.

Botatex
nám. Msgr Šrámka 1826
Ostrava 702 00

Jedná-li se o slovenského zákazníka zboží posílejte jen přes Zásilkovnu- postup najdete v sekci Rady při nákupu, vrácení zboží, reklamace.


Bankovní spojení pro Českou republiku


Raiffeisen bank
Dlouhá 3
Ostrava 70200
Č.účtu 3272486001/5500
IBAN: CZ0655000000003272486001

Bankovní spojení pro Slovenskou republiku


Tatra banka a.s.
Hodžovo nám.3
Bratislava
Č.účtu 2914841462/1100

 

 

  

1// VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ


Tyto obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém obchodě www.boty-detske.cz a vymezují práva a povinnosti prodávajícího a kupujících. Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a s reklamačním řádem a že s nimi souhlasí. Vztahy mezi kupujícím a prodávajícím se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou závazné pro obě strany.

 

2// UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLUVY


Podmínkou uzavření elektronické objednávky je vyplnění veškerých potřebných údajů dle objednávkového formuláře. Tímto kupující souhlasí s obsahem objednávky a poskytnutím osobních údajů, které jsou nezbytné pro uzavření a realizaci kupní smlouvy.Kupní smlouva je uzavřena až po našem emailovém potvrzení Vaší objednávky.

Objednávky a dotazy se snažíme vyřizovat průběžně během celého dne. Pokud během 24 h neobdržíte žádný e-mail, prosíme, abyste nás ihned kontaktovali.

Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku v případech, že zboží již není na skladě nebo se již nevyrábí. Počty skladových zásob nemusí vždy odpovídat vzhledem k velkému množství objednávek, a protože současně prodáváme přes více internetových obchodů.  Pokud bychom neměli Vámi požadované zboží skladem tak vás budeme informovat emailem.

Objednávka se také ruší, pokud kupující neuhradí částku za zboží do 7 pracovních dnů. Právní vztahy vzniklé uzavřením kupní smlouvy se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku. Vaší objednávku můžete stornovat do 24 hodin na náš email info@boty-detske.cz


Kupující může odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží, a to bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Uvedená lhůta je určena k tomu, aby se kupující v přiměřeném rozsahu seznámil s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží.Odstoupení od smlouvy je možné pouze v tom případě že vracíte celou objednávku a ne jen její část.

Kupující je oprávněn od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží.

Odstoupení od smlouvy kupující prodávajícímu zašle nebo předá ve 14 denní lhůtě. Kupující nemusí uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Pro usnadnění komunikace je vhodné v odstoupení uvést datum nákupu či číslo smlouvy/prodejního dokladu, bankovní spojení a zvolený způsob vrácení zboží.

Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to stejným způsobem, jakým platbu od kupujícího přijal. Nabízí-li prodejce v rámci určitého způsobu dodání zboží několik možností, je povinen kupujícímu nahradit nejlevnější z nich. Nejpozději ve stejné lhůtě je kupující povinen prodávajícímu zaslat nebo předat zakoupené zboží. Zboží musí být vráceno prodávajícímu (ne na dobírku) kompletní, nejlépe v původním obalu, nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady vrácení zboží nese kupující.

Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.

Pokud vracíte jen část zboží z objednávky, vrátíme Vám na účet cenu za toto zboží.Pokud byla tímto vrácením porušena podmínka na dopravu zdarma, odečteme dopravné od částky, kterou budeme vracet.Doprava zdarma je jen při objednávce nad 5000 Kč- platí jen pro zákazníky z Česka a Slovenska.


Právo na odstoupení od smlouvy nelze uplatnit u smluv na dodání digitálního obsahu, nebyl-li dodán na hmotném nosiči, či u smluv o poskytování služeb, v obou případech za podmínky, že k plnění došlo s předchozím výslovným souhlasem kupujícího před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy; dále u smluv na dodávku služeb nebo zboží (vč. alkoholických nápojů), jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího; u smluv na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu a u smluv na zboží, které podléhá rychlé zkáze, u zboží, které bylo nenávratně smíseno s jiným zbožím, nebo vyňato z uzavřeného obalu a z hygienických důvodů je nelze vrátit; u dodávky zvukových či obrazových nahrávek nebo počítačových programů, porušil-li kupující jejich původní obal; u dodávky novin, časopisů nebo jiných periodik; u smluv o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času poskytovaných v určeném termínu nebo u smluv uzavíraných na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby.

Poučení o povinnosti kupujícího v případě odstoupení od smlouvy nést náklady spojené s navrácením zboží

Pokud odstoupíte od smlouvy, zašlete zboží zpět prodávajícímu. V takovém případě hradíte náklady spojené s odesláním zboží.


 Formulář pro odstoupení od smlouvy si můžete stáhnou zde : Vrácení zboží(2).pdf
 

 

3// PODMÍNKY DORUČENÍ


Veškeré zásilky odesíláme nejpozději do druhého pracovního dne od přijetí platby na náš účet.U platby dobírkou do druhého pracovního dne od přijetí objednávky Pokud nebudeme schopni tento termín dodržet, budeme Vás o tom informovat. Součástí zásilky je i doklad o koupi, který zároveň slouží jako záruční list.  Ke každé objednávce vystavujeme daňový doklad a odesíláme jej v elektronické podobě pouze na Vaše vyžádání. Daňový doklad v elektronické podobě je vystaven v souladu se Zákonem 235/2004 Sb.

 

 

4// ZPŮSOB PLATBY


a/ Bankovním převodem na účet


 • bankovním převodem z Vašeho účtu
 • přímým peněžním vkladem v bance

 

 

b/ Dobírkou


 • zboží zaplatíte doručovací službě při převzetí zásilky

 

 

 

c/ Hotově při osobním převzetí


 • zboží si vyzvednete v naší prodejně na ulici Msgre. Šrámka 1826/5, Ostrava 70200

d/ Online platba kartou

 

 

 

5// ZPŮSOB DORUČENÍ V ČR

 

Zákazníci mohou vybírat z těchto možností doručení našich dopravců.

 

Platba předem:


    
Česká pošta Balík do ruky...........................................................................70 KčDPD-doručení na Vaší adresu .....................................................................80 KčZásilkovna -doručení na výdejní místo........................................................59 Kč


Zaslání na dobírku:

 


Česká pošta Balík do ruky.............................................................................140 Kč  DPD..............................................................................................................110 KčVyzvednutí na Zásilkovně - dobírka, platba při převzetí.................................89 Kč

 

6// ZPŮSOB DORUČENÍ V SR- nutné objednávat zde: www.topanky-detske.sk


Zákazníci mohou vybírat z těchto možností doručení našich dopravců:

Balíčky zaslané společností DPD, SK poštou a SK kurýrem GLS u nás vyzvedává Zásilkovna a dále je pak na depu třídí, dle zákazníkem zvoleného odeslání, tak pokud Vám dorazí mail, že bylo odesláno Zásilkovnou, nikoliv Vámi zvolenou společností, tak prosíme o strpení, vše se na depu upraví a bude dodáno, jak jste zvolili. Díky za pochopení :-)

 


Platba předem:Zásilkovna -doručení na výdejní místo.......................................................... 3 EuroSK kurýr (GLS).....................................................................................5 Euro


Zaslání na dobírku:

 Vyzvednutí na Zásilkovně - dobírka, platba při převzetí...................................4 Euro

 
SK kurýr (DPD / GLS)........................................................................................6 Euro

 

7// ZÁRUČNÍ LHŮTA a REKLAMAČNÍ ŘÁD


V případě, že zboží, které jste od nás obdrželi, je vadné či poškozené, oznamte zjištěné vady co nejdříve prodávajícímu emailem na adresu info@boty-detske.cz. Případně telefonicky nebo písemně na adresu uvedenou v kontaktech.

 • a/Vadné nebo poškozené zboží bude vyměněno po vzájemné dohodě a po zaslání reklamovaného zboží na naši adresu na náklady prodávajícího.
 • b/ Zboží musí být dodáno kompletně, tak jak bylo převzato od prodávajícího.
 • c/ Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z nesprávného nakládání se zbožím, nesprávného ošetření a jakýchkoli zásahů, ani za škody způsobené vnějšími událostmi. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytovaná záruka.
 • d/ Zboží je z hygienických důvodů k reklamaci přijímáno pouze čisté.
 • e/ Na zboží poskytujeme záruční dobu danou zákonem – 24 měsíců.
 • f/  Reklamační lhůta se počítá ode dne doručení zboží prodávajícímu.

Pokud má převzaté zboží nedostatky (např. nemá sjednané nebo oprávněně očekávané vlastnosti, nehodí se k obvyklému nebo sjednanému účelu, není kompletní, neodpovídá jeho množství, míra, hmotnost, nebo jakost neodpovídá jiným zákonným, smluvním nebo i předsmluvním parametrům), jedná se o vady zboží, za které prodávající odpovídá.

Kupující může u prodávajícího uplatnit nejpozději do dvou let od převzetí zboží podle svého požadavku nárok na bezplatné odstranění vady nebo na přiměřenou slevu z ceny; není-li to povaze vady neúměrné (zejména nelze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu), lze uplatnit požadavek na dodání nové věci bez vad nebo nové součásti bez vad, týká-li se vada pouze této součásti.

Není-li oprava nebo výměna zboží možná, na základě odstoupení od smlouvy může kupující požadovat vrácení kupní ceny v plné výši.

Během šesti měsíců od převzetí zboží se předpokládá, že vada zboží existovala již při převzetí zboží.

Prodávající není povinen nároku kupujícího vyhovět, pokud prokáže, že kupující před převzetím o vadě zboží věděl nebo ji sám způsobil.

U použitého zboží prodávající neodpovídá za vady odpovídající míře dosavadního používání nebo opotřebení. U věcí prodávaných za nižší cenu prodávající neodpovídá za vadu, pro kterou byla nižší cena sjednána. Místo práva na výměnu má kupující v těchto případech právo na přiměřenou slevu.


Zákonná práva z vad

Prodávající odpovídá za vady vzniklé po převzetí zboží v 24 měsíční záruční době nebo v době použitelnosti uvedené v reklamě, na obalu zboží nebo v připojeném návodu.

V této lhůtě může kupující uplatnit reklamaci a podle své volby požadovat u vady, která znamená podstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou):

 • odstranění vady dodáním nové věci bez vady nebo dodáním chybějící věci;
 • bezplatné odstranění vady opravou;
 • přiměřenou slevu z kupní ceny; nebo
 • vrácení kupní ceny na základě odstoupení od smlouvy.

Podstatné je takové porušení smlouvy, o němž strana porušující smlouvu již při uzavření smlouvy věděla nebo musela vědět, že by druhá strana smlouvu neuzavřela, pokud by toto porušení předvídala.

U vady, která znamená nepodstatné porušení smlouvy (bez ohledu na to, jde-li o vadu odstranitelnou či neodstranitelnou), má kupující nárok na odstranění vady anebo přiměřenou slevu z kupní ceny.

Vyskytla-li se odstranitelná vada po opravě opakovaně (třetí reklamace pro stejnou závadu nebo čtvrtá pro odlišné závady) nebo má zboží větší počet vad (nejméně tři vady současně), může kupující uplatnit právo na slevu z kupní ceny, výměnu zboží nebo odstoupit od smlouvy.

Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití.


Reklamační postup je uveden níže ve druhé – vlastní části podmínek prodeje.

 

Formulář k reklamaci si můžete stáhnout zde : Reklamace pdf(2).pdf


 

8// POSTUP PŘI REKLAMACI


 • a/ Boty očistěte (nikdy je neperte!, ale neposílejte je prosíme, od bahna, písku apod.-  následně Vás budeme kontaktovat pro uhrazení nového poštovného, kdy Vám je vrátíme a Vy si je očistíte doma nebo Vám nabídneme očištění u nás za cenu 50 Kč! ).
 • b/ K botám přidejte info s číslem nahraného případu- více info pak v sekci Rady při nákupu, vrácení zboží, reklamace
 • c/ Zboží zašlete k nám skrze Zásilkovnu- opět bližší info v sekci Rady při nákupu, vrácení zboží, reklamace

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději však do 30 dnů od jejího vzniku, tedy od doby převzetí balíčku. Záruční lhůta a reklamační řád se řídí obecně platnými právními předpisy.

 

 

9// PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

 

 Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).

Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:

má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,


zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy, 

je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů. 1.42. Ustanovení uvedená v čl. 1.41 obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.

Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.

Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho provozovny, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaného zboží, případně i v sídle nebo místě podnikání.
 
Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

 

10// DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN


 Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. 1.49. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů. 1.50. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

 

11// OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ


9.1. Svou informační povinnost vůči kupujícímu ve smyslu čl. 13 Nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) (dále jen „nařízení GDPR“) související se zpracováním osobních údajů kupujícího pro účely plnění kupní smlouvy, pro účely jednání o této smlouvě a pro účely plnění veřejnoprávních povinností prodávajícího plní prodávající prostřednictvím zvláštního dokumentu

Provozovatel internetového obchodu www.boty-detske.cz, Tereza Komenderová, prohlašuje, že poskytuje své služby v souladu se zákonem č.101/2000Sb o ochraně osobních údajů. Všechny získané osobní údaje zákazníků budou používány pouze pro účely obchodní a marketingové, ve smyslu plnění služeb zákazníkům. Zákazník využíváním služeb tohoto elektronického obchodu uděluje souhlas ke shromaždování svých osobních údajů. Zákazník má právo kdykoliv požádat o vymazání svých osobních údajů z databáze a o zrušení své registrace, a to písemně nebo prostřednictvím emailu info@boty-detske.cz.


12// HEUREKA OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY

Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.“


facebook